شیر پروانه ای

شیر پروانه ای

شیر پروانه ای نوعی از شیرآلات صنعتی می باشد که وظیفه اصلی آن قطع و وصل جریان می باشد ، . دستگیره این شیرها از نوع ربع گرد می باشد که با یک چرخش 90 درجه ای از حالت کاملا باز به حالت کاملا بسته و بالعکس خواهد رسید .

هزینه نگهداری شیرهای  پروانه ای نسبت به سایر شیرها به مراتب کمتر است چرا که قطعات کمتری از آن با سیال در ارتباط است و کمتر با پدیده ی خوردگی مواجه می شود.

 

نکته کاربردی

گاهی اوقات ذکر می شود که شیر پروانه ای برای تنظیم جریان نیز استفاده می شود ولی بهتر است که بدانید اگر این شیر  را برای تنظیم جریان استفاده کنید می بایست خیلی از شرایط اعم از فشار سیال، سرعت سیال و … را مورد توجه قرار دهید .

زیرا در صورت عدم رعایت کردن مسائل مذکور موجب خوردگی و آشفتگی جریان خواهد شد که از عمر شیر می کاهد

 

انواع شیر پروانه ای

این شیر ها  در انواع مختلفی طراحی میشود که عبارتند از : شیرپروانه ای ویفری ، شیرپروانه ای فلنج دار و شیرپروانه ای لاگ که این تقسیم بندی نوع اتصال آن را مشخص می کند.

این محصول در آلیاژ متفاوتی از جمله  چدنی ، فولادی و استنلس استیل تولید می شود.

شیرآلات پروانه ای با توجه به سایز و فشار سیال با حالت های متفاوتی باز و بسته می شود که عبارتند از :

شیر پروانه ای اهرمی ، گیربکسی ، پنوماتیک ، هیدرولیک و عملگر برقی . حال با توجه به میزان اهمیت باز و بسته شدن و سختی باز و بسته کردن می توان از هرکدام از این عملگرها استفاده کرد

برای دریافت لیست قیمت و سفارش انواع شیر آلات صنعتی و شیرپروانه ای فرم ثبت سفارش را تکمیل نمایید تا کارشناسان ساران پایدار با شما تماس گرفته و علاوه بر ارائه مشاوره تخصصی رایگان سفارش شما را نهایی کنند.

تماس با ما