ورق رنگی

ورق رنگی

ورق رنگی یکی از ورق های پرمصرف فولادی می‌باشد که در دسته ورقهای سرد قرار دارد.برای تولید ورق سرد از ورقهای گرم با ضخامت بالا می‌توان استفاده کرد.

 

کاربرد ورق رنگی

ورق رنگی تقریبا در 16 رنگ تولید و راهی بازار می‌شوند. این ورق ها ظاهری زیبا و مقاومت به خوردگی بالایی دارند به همین دلیل برای ساخت سقف های کاذب، شیروانی، کابینت، بدنه یخچال و فریز، بدنه‌ی رایانه، آبگرمکن، اجاق گاز و … استفاده می شوند.

 

انواع ورق رنگی

ورق‌های رنگی به شکل‌های مختلفی در بازار وجود دارند از قبیل کرکره‌ای، سینوسی و شیروانی وغیره که با توجه به کاربردهای مختلفی که دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

کد های رنگ ورق 

جهت سهولت خرید و فروش ورق رنگی، رنگ مربوط به این کدها را با کدی به نام کد RAL کدگذاری می‌کنند. تعدادی از این کد های رئال (رال) و رنگ مخصوص به آنها در تصویر زیر دیده می‌شود، رنگ‌های پرتغالی 1028، سفید یخچالی ۹۰۱۶ ، قرمز 3000، نارنجی 2003، آبی 5015 ، سفالی 8004، صورتی 4003، بنفش 4005، قرمز گوجه ای 3020 و کرم9001 از رنگ‌های پرطرفدار در بازار خرید و فروش آهن آلات هستند.

 

سایز ورق رنگی

ورق رنگی در ضخامت های مختلف از 0/15 تا 1 میلی‌متر و در دو عرض 100 سانتی متر و 125 سانتی متر تولید می‌شود. حین خرید ورق رنگی به ضخامت مورد نیاز و کد رنگ مورد نظر باید توجه کرد.

 

نحوه سفارش 

بهترین ورق های رنگی را از طریق شرکت ساران پایدار تهیه نمایید. برای دریافت مشاوره رایگان تخصصی میتوانید فرم سفارش را تکمیل نمایید و یا با کارشناسان ساران پایدار در تماس باشید.

تماس با ما