شیرفلکه کشویی(گیت ولو)

شیرفلکه کشویی

شیرفلکه کشویی(گیت ولو) GATE VALVE اساسا به منظور قطع و وصل جریان به کار می رود و در خطوط سرویس یا به صورت کاملا باز و یا کاملا بسته می باشد.

دیسک شیر فلکه کشویی در حالت کاملا باز از مسیر جریان خارج شده و شیر تبدیل به لوله ای هم اندازه با لوله متصل به آن تبدیل می شود. این محصول در حالت بسته می تواند آب بندی خوبی برای انواع سیالات ایجاد نماید.شیر فلکه کشویی از سه قسمت اصلی بدنه، سرپوش فلزی و محور یا شافت تشکیل می شود.

 

 

انواع شیرفلکه کشویی 

از لحاظ مکانیزم عملکرد شیر فلکه کشویی به دو دسته محور متحرک و محور ثابت تقسیم می شود. در نوع محور متحرک با چرخاندن فلکه ی شیر، محور شیر به همراه دیسک شیر بالا و پایین می شود و با مشاهده ی موقعیت محور می توان به باز یا بسته بودن شیر پی برد.

اما در نوع محور ثابت با چرخاندن فلکه و جابجایی دیسک، موقعیت محور تغییر نمی کند. شیر فلکه کشویی با محور ثابت به دلیل اینکه محور فلکه خارج از بدنه نیست آسیب کمتری می بیند اما بدلیل تماس با جریان آب در معرض خوردگی قرار دارد.

شیر کشویی از لحاظ آب بندی به انواع زبانه لاستیکی، زبانه فلزی تقسیم می شوند. بدنه شیر فلکه کشویی چدنی از طریق فلنج و پیچ و مهره به سایر تجهیزات و لوله ها متصل می شود.

 

مزایای شیرفلکه کشویی(گیت ولو)

  • قطع و وصل مناسب جریان.
  • نصب شیر فلکه کشویی به جهت جریان سیال بستگی نداشته و می تواند در هر دو جهت نصب شود.
  • افت فشار ناشی از شیر کشویی در حالت کاملا باز، ناچیز است.

برای تهیه انواع شیرآلات صنعتی از جمله شیر فلکه کشویی میتوانید فرم ثبت سفارش را تکمیل نمایید تا کارشناسان ساران پایدار در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و پیش از خرید به شما  مشاوره رایگان  بدهند. 

تماس با ما