ورق روغنی

ورق روغنی

ورق روغنی مهمترین نوع ورق های سرد می‌باشد،که در واقع پایه ساخت ورق های پوشش داده شده مثل ورق گالوانیزه، ورق قلع اندود، ورق رنگی و .. می‌باشد.

به واسطه خواص شکل پذیری و استحکام مناسب و همچنین شکل ظاهری در ساخت قسمت های مختلف خودرو مثل بدنه، اگزوز، گلگیر، قسمت های زیرین بدنه خودرو و همچنین ساخت بدنه لوازم خانگی مثل اجاق گاز و یخچال، کاربرد دارد.

 

سایز ورق روغنی

ورق روغنی در ضخامت های 0/3 تا 3 میلیمتر تولید می‌شود و مهمترین مشخصه حین خرید ورق روغنی ضخامت آن می‌باشد.

همچنین عرض ورق های تولیدی 100 یا 125 سانتی متر می‌باشد. محصول خروجی کارخانه به شکل رول می‌باشد و خرید و فروش و قیمت ورق روغنی در بازار آهن آلات بر حسب کیلوگرم انجام می‌شود.

 

انواع استاندارد ورق روغنی و کاربرد آن‌ها

ورق روغنی در استانداردهای مختلفی تولید می‌شود، استاندارد ST12 معرف ورق های روغنی معمولی می‌باشد که در ساخت قطعات معمولی خودرو و قطعات الکترونیکی کاربرد دارد.

ورق روغنی ST13 که قابلیت کشش دارد برای ساخت قسمت‌هایی از بدنه خودرو و گلگیر که در مراحل تولید نیاز به شکل دهی دارد استفاده می‌شود.

ورق روغنی ST14 با نام ورق روغنی فوق کشش شناخته می‌شود و قابلیت کشش آن بیشتر از سری ST13 است و در ساخت قطعات با روش تولید تغییر شکل شدید کاربرد دارد.

از استانداردهای دیگری هم برای تولید ورق روغنی استفاده می‌شود مثل استاندارد EK2 که نشان دهنده ورق روغنی لعاب پذیر است و در ساخت بدنه یخچال و اجاق گاز که نیاز به اعمال لعاب دارد استفاده می‌شود.

 

نحوه خرید ورق روغنی

برای سفارش ورق روغنی میتوانید فرم سفارش را پر کرده تا کارشناسان ساران پایدار برای تکمیل سفارش شما و ارائه مشاوره رایگان تخصصی با شما تماس بگیرند.

تماس با ما