میلگرد آجدار

میلگرد آجدار

میلگرد های آجدار یکی از المان های مهم در ساختمان سازی هستند. بتن یک ماده بسیار ترد است، و از آن جایی که مواد ترد عموما دارای مقاومت فشاری بالا و مقاومت کششی پایینی هستند، برای جبران مقاومت کششی بتن، از میلگردها درون بتن استفاده می شود. آجدار بودن میلگردها موجب می شود که اصطکاک میان بتن و میلگر افزایش یابد و بتن راحت تر به میلگرد بچسبد.

کاربرد

برای افزایش 30 تا 40 درصدی مقاومت سازه های بتنی ، به دلیل خواص مقاومت کششی ، خمشی و ارتجاعی کردن بتن آرمه از این میلگرد در اسکلت فلزی سازه های بتنی استفاده می شود.

 

 

تفاوت میلگرد بدون آج و آجدار

دلیل نام گذاری این میلگرد به این اسم، آجدار بودن سطح آن است . در ساخت این محصول از فولادهای ساختمانی استفاده می شود. به طور عامیانه میلگردی که دارای آج نباشد را میلگرد ساده می نامند. اما بهتر است بدانید خواص ساختاری این محصولات بهتر از میلگرد ساده هستند .

 

استاندارد 

این نوع میلگرد به سه صورت آج مارپیچی، جناغی و مرکب در بازار موجود می باشند.

این نوع میلگردها براساس استانداردهای قدیمی تحت نام های A2، A3 و A4 نامیده می شوند. ولی براساس استانداردهای جدید این محصولات به ترتیب به نام های میلگردآجدار 340 (مارپیچ)، میلگردآجدار 400 یا جناغی و میلگرد آجدار 500 یا مرکب شناخته می شوند.

 

سایز

این محصول از قطر 5.5 تا 40 میلی متر تولید می شود .این میلگرد به دو صورت شاخه و کلاف موجود است. حالت کلاف در سایزهای 5.5، 6.5، 8، 10، 12 و حالت شاخه‌ در سایزهای 8 تا 40 موجود است و طبق استانداردهای مختلف قابل ارائه خواهد بود.

 

شما میتوانید برای  انتخاب محصول نهایی از مشاوره رایگان متخصصین ما کمک بگیرید و سپس از طریق فرم ها ثبت سفارش کنید. 

تماس با ما