میلگرد

میلگرد

میلگرد ها میله هایی هستند که از آلیاژهای مختلف ساخته شده اند و به طور کلی  در بتن برای جبران مقاومت کششی پایین آن استفاده می گردند.میلگردهای موجود در بازار در دو دسته آجدار (rebar) و ساده (plain bar) قرار می گیرند که از لحاظ خصوصیات و موارد استفاده با یکدیگر متفاوت می باشند.

 

همین حالا با متخصصین ساران پایدار تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید .شما میتوانید پس از انتخاب محصول مورد نظرتان از طریق فرم های ثبت سفارش آن را خریداری کنید.
میلگرد ساده

میلگرد ساده

مشاهده بیشتر

میلگرد آجدار

میلگرد آجدار

مشاهده بیشتر

 سایز

این میله ها در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید شده و به دو صورت شاخه ای و کلاف به فروش میرود. میلگردهای سایز 5 تا 6.5 فقط به صورت کلاف تولید می شوند ولی میلگردهای 6.5 تا 12 به دو حالت کلاف و شاخه تولید می شوند.

انواع استاندارد میلگرد

به طور کلی 6 نوع رایج میلگرد در بازار موجود است که شامل موارد زیر می باشد:

میلگرد اروپایی: این نوع شامل آلیاژ کربن، منگنز ، سیلیکون و غیره می باشد که عمدتا از منگنز تولید می شود. دلیل محبوبیت این محصول قیمت آن است اما به دلیل مقاومت کمی که دارد استفاده از آن در مناطق زلزله خیز ممنوع است.

میلگردفولاد کربن: استفاده ازمیلگردفولاد کربن  یا همان میلگردسیاه به دلیل مقاومت کم آن در برابر زنگ زدگی، در مکان هایی که در معرض رطوبت باشد توصیه نمی گردد..

میلگردگالوانیزه: این محصول نسبت به دیگر میلگردها ازجمله میلگرد اپوکسی مقاوم تر بوده و به همین دلیل نیز محبوب تر است. البته باید این را در نظر گرفت که قیمت آن نیز نسبت به محصول با روکش اپوکسی بیشتر است.

میلگرد روکش اپوکسی: همان میلگردفولاد کربن( سیاه) بوده که دارای روکش اپوکسی است بنابراین دارای مقاومت بیشتری در برابر زنگ زدگی می باشد.

میلگردفایبرگلاس: ترکیب اصلی این نوع، شبیه فیبر کربن است و مقاومت خوبی در برابر زنگ زدگی دارد.

میلگردفولاد استنلس: میلگرد استنلس که گران ترین مدل موجود در بازار است را می توان بهترین نوع  نیز به شمار آورد.

کارخانه‌های تولید کننده

از میان کارخانه های برتر تولید کننده میلگرد میتوان این موارد را نام برد: اصفهان ،اهواز، میانه، نیشابور، شاهرود، ذوب آهن، ابهر، نطنز، کاشان، راد همدان، بافق یزد، نورد گرم سمنان، ظفر بناب و آناهیتا گیلان.

تماس با ما