قوطی

قوطی

قوطی یا پروفیل یکی از مقاطع پرمصرف و توخالی فولادی است که در موارد متنوعی استفاده می‌شود.انواع پروفیل  بر خلاف ظاهر ساده‌ای که دارند بخش زیادی از هزینه ساخت سازه را به خود اختصاص می‌دهند؛ در نتیجه برای بهینه‌سازی هزینه اجرای سازه، انتخاب پروفیل مناسب یکی از مهمترین فاکتور‌ها است.

کاربرد

پروفیل قوطیها در بازار داخلی عمدتاً کاربرد سازه‌ای دارند و بیشترین کاربرد آن‌ها در بخش‌های مختلف ساختمان سازی می‌باشد، همچنین در ساخت وسایل ورزشی، تفریحی و جزای لوازم خانگی نیز کاربرد دارند

 

انواع قوطی

پروفیل به طور کلی به معنای سطح مقطع محصول تولید شده است این مقاطع انواع مختلفی دارند میلگرد، لوله، نبشی، سپری و … اما در بازار داخلی مقاطع مربعی یا مستطیلی شکل توخالی با نام پروفیل یا قوطی مصطلح شده‌اند. از انواع پروفیل و قوطی فولادی، به نوع ساده، استیل، گالوانیزه، صنعتی و پروفیل Z می‌توان اشاره کرد

.پروفیل ها دارای سه نوع اصلی میباشند:

  1. پروفیل نورد سرد
    این پروفیل های ناودانی شکل به وسیله خم کردن و پرس ورق های فولادی ایجاد می گردند.(این نوع  تنها در کارهای ساختمانی سبک کاربرد دارد.)
  2. پروفیل نورد گرم
    این پروفیل ها قوطی شکل هستند و از نورد گرم شمش فولادی ساخته شده اند.
  3. پروفیل مرکب
    این نوع پروفیل از اتصال دو نوع قبلی یعنی پروفیل سرد و پروفیل گرم تولید میشود.

 

سایز

در هندسه پروفیل قوطی، طول و عرض مقطع مستطیلی یا مربعی و ضخامت تسمه مورد استفاده شده برای ساخت آن مهم است، ضخامتهای 2، 2/5، 3، 3/5 و 4 میلیمتر معمولا بیشترین کاربرد را دارند، همچنین طول و عرض پروفیل قوطی در بازه 10 تا 100 میلیمتر انواع مختلفی دارد.

 

ابتدا محصول مورد نظر خود را مشخص کرده، سپس با استفاده از فرم‌ها سفارش خود را ثبت  کنید . همچنین می‌توانید تماس بگیرید و با مشاوران فروش صحبت کنید.

تماس با ما